📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VII IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO (Wrocław) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 85,0%
🏆 Najlepszy rok 89,2% 2023
📉 Najsłabszy rok 81,3% 2025
👥 Zdających łącznie 1288

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,6 pkt proc. względem 2025 r. (81,3% → 82,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 320. na 175. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,2 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (85,0%).

175. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 96,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 29,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 55,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 27,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 316 - 89,2% Me: 93% · σ: 13,6% · Mo: 100% 99,7% 5 typ: 5 · publ.: 5 5 typ: 5 · publ.: 5 98 typ: 98 · publ.: 82
2024 291 - 86,8% Me: 91% · σ: 13,6% · Mo: 98% 100% 7 typ: 6 · publ.: 6 7 typ: 6 · publ.: 6 151 typ: 135 · publ.: 111
2025 331 - 81,3% Me: 88% · σ: 18,5% · Mo: 100% 99,1% 11 typ: 10 · publ.: 10 11 typ: 10 · publ.: 10 320 typ: 302 · publ.: 255
2026 350 - 82,9% Me: 88% · σ: 16,8% · Mo: 94% 99,4% 9 typ: 8 · publ.: 8 9 typ: 8 · publ.: 8 175 typ: 164 · publ.: 141

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 331 i 350 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.