📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 1 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI (Gdynia) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 68,3%
🏆 Najlepszy rok 74,7% 2024
📉 Najsłabszy rok 62,3% 2025
👥 Zdających łącznie 358

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 5,7 pkt proc. względem 2025 r. (62,3% → 68,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1326. na 834. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,3 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (68,3%).

834. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 81,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 21,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (46,2%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 55,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 12,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 133 - 74,7% Me: 78% · σ: 18,1% · Mo: 91% 99,2% 9 typ: 1 · publ.: 1 9 typ: 1 · publ.: 1 674 typ: 70 · publ.: 67
2025 105 - 62,3% Me: 62% · σ: 19,8% · Mo: 38% 97,1% 14 typ: 2 · publ.: 1 14 typ: 2 · publ.: 1 1326 typ: 219 · publ.: 205
2026 120 - 68,0% Me: 69% · σ: 18,9% · Mo: 52% 99,2% 11 typ: 1 · publ.: 1 11 typ: 1 · publ.: 1 834 typ: 93 · publ.: 84

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 5,7 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 105 i 120 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.