📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE (Jarocin) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 75,8%
🏆 Najlepszy rok 78,1% 2023
📉 Najsłabszy rok 71,1% 2026
👥 Zdających łącznie 715

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 6,8 pkt proc. względem 2025 r. (77,9% → 71,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 465. na 665. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,7 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (75,8%).

665. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 85,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 18,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 46,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 24,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 177 - 78,1% Me: 83% · σ: 18,3% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 457 typ: 457 · publ.: 381
2024 149 - 76,1% Me: 80% · σ: 18,0% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 598 typ: 540 · publ.: 443
2025 163 - 77,9% Me: 82% · σ: 18,8% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 465 typ: 435 · publ.: 361
2026 226 - 71,1% Me: 74% · σ: 18,2% · Mo: 80% 99,6% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 665 typ: 600 · publ.: 483

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 6,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 163 i 226 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.