📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE IM. MARII KONOPNICKIEJ W PODDĘBICACH (Poddębice) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 64,9%
🏆 Najlepszy rok 66,9% 2024
📉 Najsłabszy rok 61,5% 2026
👥 Zdających łącznie 486

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 3,3 pkt proc. względem 2025 r. (64,8% → 61,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1157. na 1199. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (64,9%).

1199. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 73,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 8,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 52,5%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 8,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 115 - 66,5% Me: 70% · σ: 26,1% · Mo: 96% 93,0% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 977 typ: 977 · publ.: 803
2024 86 - 66,9% Me: 68,5% · σ: 23,8% · Mo: 93% 92,9% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1133 typ: 939 · publ.: 780
2025 129 - 64,8% Me: 64% · σ: 21,5% · Mo: 64% 97,7% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1157 typ: 1004 · publ.: 812
2026 156 - 61,5% Me: 62% · σ: 20,3% · Mo: 72% 95,5% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1199 typ: 1011 · publ.: 803

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 3,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 129 i 156 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.