📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (Nowe Miasto Lubawskie) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 65,7%
🏆 Najlepszy rok 72,7% 2024
📉 Najsłabszy rok 61,1% 2026
👥 Zdających łącznie 511

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,7 pkt proc. względem 2025 r. (62,8% → 61,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1288. na 1215. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,6 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (65,7%).

1215. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 73,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 8,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 121 - 66,1% Me: 65% · σ: 25,1% · Mo: 100% 91,7% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 998 typ: 998 · publ.: 822
2024 110 - 72,7% Me: 74% · σ: 20,7% · Mo: 98% 98,2% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 785 typ: 690 · publ.: 572
2025 111 - 62,8% Me: 64% · σ: 24,1% · Mo: 100% 97,3% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1288 typ: 1084 · publ.: 867
2026 169 - 61,1% Me: 58% · σ: 20,0% · Mo: 48% 95,9% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1215 typ: 1023 · publ.: 812

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,7 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 111 i 169 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.