📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KIELCACH (Kielce) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 81,1%
🏆 Najlepszy rok 86,2% 2024
📉 Najsłabszy rok 77,1% 2026
👥 Zdających łącznie 743

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 2,8 pkt proc. względem 2025 r. (79,9% → 77,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 370. na 376. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,0 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (81,1%).

376. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 91,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 24,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 54,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 23,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 198 - 81,2% Me: 85% · σ: 15,6% · Mo: 98% 100% 7 typ: 7 · publ.: 5 7 typ: 7 · publ.: 5 327 typ: 327 · publ.: 269
2024 149 - 86,2% Me: 89% · σ: 12,8% · Mo: 96% 100% 5 typ: 5 · publ.: 4 5 typ: 5 · publ.: 4 167 typ: 150 · publ.: 123
2025 168 - 79,9% Me: 84% · σ: 16,8% · Mo: 96% 99,4% 6 typ: 6 · publ.: 5 6 typ: 6 · publ.: 5 370 typ: 348 · publ.: 292
2026 228 - 77,1% Me: 80% · σ: 15,6% · Mo: 92% 100% 7 typ: 7 · publ.: 6 7 typ: 7 · publ.: 6 376 typ: 346 · publ.: 279

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 2,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 168 i 228 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.