📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 7 IM. MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM (Gorzów Wielkopolski) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 70,2%
🏆 Najlepszy rok 71,4% 2025
📉 Najsłabszy rok 68,7% 2026
👥 Zdających łącznie 535

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 2,8 pkt proc. względem 2025 r. (71,4% → 68,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1400. na 1844. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,5 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (70,2%).

1844. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 59,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 7,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (61,6%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 65,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 3,6 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 159 - 70,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 5 typ: 1 · publ.: 1 5 typ: 1 · publ.: 1 1378 typ: 269 · publ.: 250
2025 182 - 71,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 6 typ: 1 · publ.: 1 6 typ: 1 · publ.: 1 1400 typ: 272 · publ.: 250
2026 194 - 68,7% Me: - · σ: - · Mo: - 99,5% 9 typ: 1 · publ.: 1 9 typ: 1 · publ.: 1 1844 typ: 421 · publ.: 383

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 2,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 182 i 194 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.