📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBLINIE (Lublin) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 77,2%
🏆 Najlepszy rok 82,9% 2026
📉 Najsłabszy rok 72,1% 2023
👥 Zdających łącznie 447

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 9,4 pkt proc. względem 2025 r. (73,5% → 82,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1187. na 432. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 5,7 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (77,2%).

432. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 90,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 15,2 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 69,2%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 13,7 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 87 - 72,1% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 21 typ: 21 · publ.: 14 21 typ: 21 · publ.: 14 946 typ: 946 · publ.: 744
2024 115 - 80,2% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 11 typ: 11 · publ.: 7 11 typ: 11 · publ.: 7 479 typ: 428 · publ.: 324
2025 120 - 73,5% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 22 typ: 20 · publ.: 13 22 typ: 20 · publ.: 13 1187 typ: 971 · publ.: 752
2026 125 - 82,9% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 10 typ: 10 · publ.: 9 10 typ: 10 · publ.: 9 432 typ: 383 · publ.: 297

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 9,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 120 i 125 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.