📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W ZAWIERCIU (Zawiercie) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 78,5%
🏆 Najlepszy rok 81,2% 2023
📉 Najsłabszy rok 76,4% 2024
👥 Zdających łącznie 591

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 3,0 pkt proc. względem 2025 r. (76,7% → 79,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 883. na 680. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (78,5%).

680. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 85,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 12,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 70,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 9,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 127 - 81,2% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 367 typ: 367 · publ.: 280
2024 130 - 76,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 748 typ: 645 · publ.: 497
2025 130 - 76,7% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 883 typ: 758 · publ.: 586
2026 204 - 79,7% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 680 typ: 594 · publ.: 457

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 3,0 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 130 i 204 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.