📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MOGILNIE (Mogilno) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 81,2%
🏆 Najlepszy rok 86,4% 2026
📉 Najsłabszy rok 76,4% 2024
👥 Zdających łącznie 406

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 5,0 pkt proc. względem 2025 r. (81,4% → 86,4%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 529. na 230. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 5,1 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (81,2%).

230. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 95,0% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 18,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 81,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 4,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 111 - 80,7% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 390 typ: 390 · publ.: 296
2024 78 - 76,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 1 · publ.: 1 2 typ: 1 · publ.: 1 752 typ: 649 · publ.: 500
2025 103 - 81,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 1 · publ.: 1 2 typ: 1 · publ.: 1 529 typ: 469 · publ.: 353
2026 114 - 86,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 230 typ: 207 · publ.: 161

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 5,0 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 103 i 114 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.