📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: ZESPÓŁ SZKÓŁ MEDYCZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM.HANNY CHRZANOWSKIEJ - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII (Bielsko-Biała) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 84,4%
🏆 Najlepszy rok 87,0% 2023
📉 Najsłabszy rok 81,8% 2024
👥 Zdających łącznie 603

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,1 pkt proc. względem 2025 r. (84,3% → 84,4%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 325. na 352. miejsce.

352. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 92,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 16,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 73,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 10,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 125 - 87,0% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 7 typ: 7 · publ.: 5 7 typ: 7 · publ.: 5 142 typ: 142 · publ.: 107
2024 120 - 81,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 9 typ: 9 · publ.: 6 9 typ: 9 · publ.: 6 376 typ: 340 · publ.: 255
2025 130 - 84,3% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 11 typ: 10 · publ.: 7 11 typ: 10 · publ.: 7 325 typ: 294 · publ.: 216
2026 228 - 84,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 11 typ: 10 · publ.: 7 11 typ: 10 · publ.: 7 352 typ: 316 · publ.: 247

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 130 i 228 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.