📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ IM.W.WITOSA W SUCHEJ BESKIDZKIEJ (Sucha Beskidzka) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 56,5%
🏆 Najlepszy rok 58,8% 2024
📉 Najsłabszy rok 54,4% 2025
👥 Zdających łącznie 422

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,8 pkt proc. względem 2025 r. (54,4% → 56,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 3387. na 3368. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,3 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (56,5%).

3368. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 26,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 5,4 pkt proc. niższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (61,6%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 65,5%, czyli wynik szkoły jest niższy o 9,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 136 - 58,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 1 · publ.: 1 2 typ: 1 · publ.: 1 2715 typ: 893 · publ.: 832
2025 146 - 54,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 3387 typ: 1239 · publ.: 1131
2026 140 - 56,2% Me: - · σ: - · Mo: - 99,3% 3 typ: 2 · publ.: 2 3 typ: 2 · publ.: 2 3368 typ: 1177 · publ.: 1076

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 146 i 140 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.