📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ROMUALDA TRAUGUTTA W RADOMIU (Radom) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 69,9%
🏆 Najlepszy rok 75,6% 2026
📉 Najsłabszy rok 65,8% 2024
👥 Zdających łącznie 851

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 6,2 pkt proc. względem 2025 r. (69,4% → 75,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1620. na 1051. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 5,7 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (69,9%).

1051. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 77,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 8,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 64,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 11,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 169 - 68,7% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 8 typ: 8 · publ.: 7 8 typ: 8 · publ.: 7 1150 typ: 1150 · publ.: 907
2024 196 - 65,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 16 typ: 13 · publ.: 12 16 typ: 13 · publ.: 12 1887 typ: 1405 · publ.: 1108
2025 225 - 69,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 16 typ: 13 · publ.: 10 16 typ: 13 · publ.: 10 1620 typ: 1274 · publ.: 993
2026 261 - 75,6% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 9 typ: 9 · publ.: 8 9 typ: 9 · publ.: 8 1051 typ: 882 · publ.: 681

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 6,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 225 i 261 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.