📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (Milanówek) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 73,6%
🏆 Najlepszy rok 74,8% 2023
📉 Najsłabszy rok 70,3% 2026
👥 Zdających łącznie 538

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 4,4 pkt proc. względem 2025 r. (74,7% → 70,3%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1057. na 1644. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,3 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (73,6%).

1644. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 64,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 2,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 77,5%, czyli wynik szkoły jest niższy o 7,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 123 - 74,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 787 typ: 787 · publ.: 617
2024 81 - 74,6% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 4 typ: 3 · publ.: 2 4 typ: 3 · publ.: 2 941 typ: 787 · publ.: 614
2025 129 - 74,7% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 1057 typ: 880 · publ.: 683
2026 205 - 70,3% Me: - · σ: - · Mo: - 99,5% 4 typ: 3 · publ.: 2 4 typ: 3 · publ.: 2 1644 typ: 1293 · publ.: 992

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 4,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 129 i 205 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.