📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMUALDA TRAUGUTTA (Częstochowa) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 82,1%
🏆 Najlepszy rok 85,8% 2026
📉 Najsłabszy rok 80,1% 2023
👥 Zdających łącznie 470

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 3,5 pkt proc. względem 2025 r. (82,3% → 85,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 463. na 257. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,7 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (82,1%).

257. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 94,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 18,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 68,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 17,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 99 - 80,1% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 11 typ: 11 · publ.: 9 11 typ: 11 · publ.: 9 419 typ: 419 · publ.: 319
2024 119 - 80,1% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 12 typ: 11 · publ.: 9 12 typ: 11 · publ.: 9 485 typ: 433 · publ.: 327
2025 118 - 82,3% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 9 typ: 8 · publ.: 6 9 typ: 8 · publ.: 6 463 typ: 413 · publ.: 310
2026 134 - 85,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 6 typ: 6 · publ.: 5 6 typ: 6 · publ.: 5 257 typ: 232 · publ.: 179

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 3,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 118 i 134 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.