📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA BOSKO W LUBINIE (Lubin) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 76,1%
🏆 Najlepszy rok 86,8% 2023
📉 Najsłabszy rok 69,8% 2024
👥 Zdających łącznie 255

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 7,9 pkt proc. względem 2025 r. (78,0% → 70,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 779. na 1672. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 6,1 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (76,1%).

1672. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 63,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 2,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 55,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 15,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 50 - 86,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 147 typ: 147 · publ.: 111
2024 38 - 69,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 4 typ: 3 · publ.: 3 4 typ: 3 · publ.: 3 1442 typ: 1148 · publ.: 898
2025 55 - 78,0% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 779 typ: 677 · publ.: 517
2026 112 - 70,0% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 4 typ: 4 · publ.: 3 4 typ: 4 · publ.: 3 1672 typ: 1311 · publ.: 1006

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 7,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 55 i 112 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.