📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA (Ostrów Wielkopolski) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 75,1%
🏆 Najlepszy rok 79,1% 2024
📉 Najsłabszy rok 70,2% 2026
👥 Zdających łącznie 506

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 6,0 pkt proc. względem 2025 r. (76,1% → 70,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 925. na 1657. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 5,0 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (75,1%).

1657. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 63,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 8,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (61,6%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 63,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 6,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 156 - 79,1% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 564 typ: 66 · publ.: 62
2025 168 - 76,1% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 925 typ: 131 · publ.: 121
2026 182 - 70,2% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 6 typ: 2 · publ.: 2 6 typ: 2 · publ.: 2 1657 typ: 353 · publ.: 323

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 6,0 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 168 i 182 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.