📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. POLSKICH NOBLISTÓW W RADOMIU (Radom) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 78,3%
🏆 Najlepszy rok 84,8% 2024
📉 Najsłabszy rok 65,5% 2023
👥 Zdających łącznie 225

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 6,0 pkt proc. względem 2025 r. (78,5% → 84,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 731. na 345. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 6,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (78,3%).

345. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 92,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 16,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 64,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 20,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 68 - 65,5% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 9 typ: 9 · publ.: 8 9 typ: 9 · publ.: 8 1385 typ: 1385 · publ.: 1094
2024 23 - 84,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 227 typ: 212 · publ.: 154
2025 25 - 78,5% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 9 typ: 9 · publ.: 7 9 typ: 9 · publ.: 7 731 typ: 636 · publ.: 483
2026 109 - 84,5% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 6 typ: 6 · publ.: 5 6 typ: 6 · publ.: 5 345 typ: 310 · publ.: 241

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 6,0 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 25 i 109 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.