📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W CHOJNICACH (Chojnice) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 83,8%
🏆 Najlepszy rok 84,7% 2026
📉 Najsłabszy rok 82,5% 2024
👥 Zdających łącznie 605

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,9 pkt proc. względem 2025 r. (83,8% → 84,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 350. na 333. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,9 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (83,8%).

333. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 92,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 17,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 79,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 5,7 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 135 - 84,3% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 237 typ: 237 · publ.: 179
2024 141 - 82,5% Me: - · σ: - · Mo: - 99,3% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 345 typ: 313 · publ.: 233
2025 145 - 83,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 350 typ: 317 · publ.: 236
2026 184 - 84,7% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 5 typ: 3 · publ.: 2 5 typ: 3 · publ.: 2 333 typ: 301 · publ.: 233

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 145 i 184 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.