📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 5 W ŁOMŻY (Łomża) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 57,9%
🏆 Najlepszy rok 60,1% 2026
📉 Najsłabszy rok 56,6% 2025
👥 Zdających łącznie 365

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 3,5 pkt proc. względem 2025 r. (56,6% → 60,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 3160. na 2905. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,3 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (57,9%).

2905. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 36,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 1,4 pkt proc. niższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (61,6%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 61,5%, czyli wynik szkoły jest niższy o 1,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 112 - 56,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 12 typ: 3 · publ.: 3 12 typ: 3 · publ.: 3 2970 typ: 1044 · publ.: 969
2025 119 - 56,6% Me: - · σ: - · Mo: - 99,2% 12 typ: 5 · publ.: 4 12 typ: 5 · publ.: 4 3160 typ: 1105 · publ.: 1009
2026 134 - 60,1% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 8 typ: 2 · publ.: 2 8 typ: 2 · publ.: 2 2905 typ: 924 · publ.: 852

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 3,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 119 i 134 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.