📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GUSTAWA GIZEWIUSZA (Giżycko) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 73,5%
🏆 Najlepszy rok 77,5% 2024
📉 Najsłabszy rok 68,0% 2023
👥 Zdających łącznie 415

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 4,0 pkt proc. względem 2025 r. (72,3% → 76,3%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1315. na 987. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,8 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (73,5%).

987. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 78,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 8,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 62,2%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 14,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 68 - 68,0% Me: - · σ: - · Mo: - 98,5% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1197 typ: 1197 · publ.: 945
2024 99 - 77,5% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 675 typ: 588 · publ.: 448
2025 109 - 72,3% Me: - · σ: - · Mo: - 99,1% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1315 typ: 1063 · publ.: 824
2026 139 - 76,3% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 987 typ: 836 · publ.: 642

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 4,0 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 109 i 139 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.