📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W PILE (Piła) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 66,1%
🏆 Najlepszy rok 69,7% 2026
📉 Najsłabszy rok 62,2% 2023
👥 Zdających łącznie 862

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 4,6 pkt proc. względem 2025 r. (65,1% → 69,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 2133. na 1717. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,6 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (66,1%).

1717. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 62,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 2,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 61,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 8,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 184 - 62,2% Me: - · σ: - · Mo: - 99,5% 4 typ: 4 · publ.: 2 4 typ: 4 · publ.: 2 1589 typ: 1589 · publ.: 1257
2024 190 - 67,2% Me: - · σ: - · Mo: - 98,9% 4 typ: 4 · publ.: 2 4 typ: 4 · publ.: 2 1725 typ: 1320 · publ.: 1036
2025 200 - 65,1% Me: - · σ: - · Mo: - 99,5% 6 typ: 5 · publ.: 2 6 typ: 5 · publ.: 2 2133 typ: 1553 · publ.: 1195
2026 288 - 69,7% Me: - · σ: - · Mo: - 99,7% 6 typ: 6 · publ.: 3 6 typ: 6 · publ.: 3 1717 typ: 1340 · publ.: 1030

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 4,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 200 i 288 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.