📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (Ostrów Wielkopolski) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 72,3%
🏆 Najlepszy rok 74,4% 2025
📉 Najsłabszy rok 69,9% 2024
👥 Zdających łącznie 680

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,8 pkt proc. względem 2025 r. (74,4% → 72,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1089. na 1365. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,3 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (72,3%).

1365. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 70,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 5,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 63,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 9,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 139 - 72,3% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 939 typ: 939 · publ.: 737
2024 165 - 69,9% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 6 typ: 5 · publ.: 4 6 typ: 5 · publ.: 4 1422 typ: 1136 · publ.: 889
2025 158 - 74,4% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 6 typ: 4 · publ.: 3 6 typ: 4 · publ.: 3 1089 typ: 906 · publ.: 704
2026 218 - 72,6% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 5 typ: 4 · publ.: 4 5 typ: 4 · publ.: 4 1365 typ: 1119 · publ.: 867

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 158 i 218 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.