📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. T. KOŚCIUSZKI W JAROCINIE (Jarocin) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 83,9%
🏆 Najlepszy rok 87,8% 2025
📉 Najsłabszy rok 78,5% 2023
👥 Zdających łącznie 715

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 2,6 pkt proc. względem 2025 r. (87,8% → 85,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 179. na 305. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (83,9%).

305. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 93,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 17,5 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (67,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 69,5%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 15,7 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 177 - 78,5% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 3 typ: 3 · publ.: 1 3 typ: 3 · publ.: 1 525 typ: 525 · publ.: 398
2024 149 - 84,3% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 257 typ: 241 · publ.: 175
2025 163 - 87,8% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 179 typ: 163 · publ.: 121
2026 226 - 85,2% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 305 typ: 276 · publ.: 212

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 2,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 163 i 226 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.