Wyniki matury z przedmiotu: język polski poziom podstawowy (M)

Sprawdź, które szkoły osiągnęły najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)” w 2026 roku. Ranking obejmuje szkoły z opublikowanym średnim wynikiem i jest uporządkowany od najwyższego rezultatu.

Zakres danych: miejscowość zawiera „Płock”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony

Jak porównywać wyniki z tego egzaminu?

Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.

Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.

📍 Filtruj lokalizację
Wyczyść

Co wynika z danych?

Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)” dla 31 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 49,7%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.

Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 43,5% do 58,8%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.

Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 46 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.

Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.

Miejsce Szkoła Miejscowość Liczba zdających Średnia i statystyki Miejsce PL Miejsce w gminie
1 III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII DĄBROWSKIEJ W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 215 75,7% Me: 75% · σ: 11,2% · Mo: 75% 107 1
2 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA STANISŁAWA MAŁACHOWSKIEGO W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 215 70,2% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 77% 410 2
3 OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 5 69,2% Me: 68% · σ: 12,0% · Mo: - 482 3
4 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY Płock (Mazowieckie) 205 68,5% Me: 68% · σ: 11,2% · Mo: 65% 540 4
5 NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W PŁOCKU ZWIĄZKU PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE Płock (Mazowieckie) 27 63,6% Me: 63% · σ: 16,9% · Mo: 57% 1003 5
6 AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PRZY AKADEMII MAZOWIECKIEJ W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 113 62,6% Me: 63% · σ: 11,6% · Mo: 62% 1105 6
7 VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ALEKSANDRA MACIESZY W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 98 62,2% Me: 62% · σ: 14,7% · Mo: 57% 1157 7
8 V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM EDUKACJI IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA Płock (Mazowieckie) 215 61,4% Me: 62% · σ: 11,6% · Mo: 50% 1231 8
9 I PRYWATNE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. WŁADYSŁAWA DRAPIEWSKIEGO W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 34 58,8% Me: 59% · σ: 12,3% · Mo: 48% 1540 9
10 TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM EDUKACJI IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA Płock (Mazowieckie) 59 58,3% Me: 60% · σ: 9,9% · Mo: 60% 1604 10
11 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 27 57,7% Me: 58% · σ: 16,7% · Mo: 68% 1680 11
12 IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO Płock (Mazowieckie) 85 57,7% Me: 60% · σ: 13,5% · Mo: 65% 1692 12
13 KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 60 57,6% Me: 57% · σ: 13,5% · Mo: 53% 1693 13
14 TECHNIKUM NR 5 Płock (Mazowieckie) 46 53,8% Me: 53% · σ: 17,9% · Mo: 38% 2202 14
15 TECHNIKUM NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 121 50,6% Me: 52% · σ: 12,6% · Mo: 50% 2626 15
16 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 6 Płock (Mazowieckie) 43 49,7% Me: 48% · σ: 12,6% · Mo: 48% 2745 16
17 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PUL IM. 4 PUŁKU STRZELCÓW KONNYCH W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 24 49,4% Me: 46% · σ: 12,9% · Mo: 45% 2786 17
18 TECHNIKUM NR 1 Płock (Mazowieckie) 94 48,7% Me: 47% · σ: 16,1% · Mo: 32% 2886 18
19 TECHNIKUM TEB EDUKACJA W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 62 48,3% Me: 51% · σ: 19,5% · Mo: 40% 2926 19
20 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PŁOCKIEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO Płock (Mazowieckie) 23 47,1% Me: 48% · σ: 12,2% · Mo: 53% 3097 20
21 TECHNIKUM ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 34 45,5% Me: 47,5% · σ: 19,0% · Mo: 53% 3307 21
22 TECHNIKUM ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W WARSZAWIE CENTRUM KSZTAŁCENIA W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 13 44,5% Me: 43% · σ: 11,9% · Mo: 32% 3411 22
23 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W WARSZAWIE CENTRUM KSZTAŁCENIA W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 15 43,9% Me: 45% · σ: 17,4% · Mo: 35% 3485 23
24 TECHNIKUM NR 3 Płock (Mazowieckie) 77 43,5% Me: 43% · σ: 14,2% · Mo: 42% 3526 24
25 TECHNIKUM W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 42 41,7% Me: 45% · σ: 13,9% · Mo: 45% 3693 25
26 TECHNIKUM NR 4 Płock (Mazowieckie) 62 40,4% Me: 40% · σ: 14,9% · Mo: 38% 3787 26
27 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W WARSZAWIE CENTRUM KSZTAŁCENIA W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 9 40,2% Me: 37% · σ: 14,3% · Mo: 37% 3802 27
28 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 64 39,9% Me: 42% · σ: 15,1% · Mo: 25% 3828 28
29 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" Płock (Mazowieckie) 21 28,4% Me: 30% · σ: 14,1% · Mo: 20% 4380 29
30 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "PASCAL" W PŁOCKU Płock (Mazowieckie) 30 26% Me: 19% · σ: 21,0% · Mo: 7% 4443 30
31 BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 Płock (Mazowieckie) 21 15,7% Me: 12% · σ: 11,1% · Mo: 7% 4585 31

Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.

Macierz: liczba zdających / średni wynik

Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.

Zawęź zakres wykresu

Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.

Liczba zdających

Pełne maksimum w danych: 215. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.

Średni wynik

Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.