Sprawdź, które szkoły osiągnęły najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)” w 2026 roku. Ranking obejmuje szkoły z opublikowanym średnim wynikiem i jest uporządkowany od najwyższego rezultatu.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Koło”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)” dla 30 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 52,5%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 42,5% do 59,8%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 37 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KOŁOBRZEGU | Kołobrzeg (Zachodniopomorskie) | 152 | 76,3% Me: 78% · σ: 13,8% · Mo: 90% | 95 | 1 | |
| 2 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PRZY ZSE-A W KOLE | Koło (Wielkopolskie) | 24 | 75,0% Me: 79% · σ: 12,4% · Mo: 73% | 139 | 1 | |
| 3 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Kołobrzeg (Zachodniopomorskie) | 131 | 70,7% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 68% | 367 | 2 | |
| 4 | TECHNIKUM PRZY ZSEA W KOLE | Koło (Wielkopolskie) | 61 | 70,4% Me: 70% · σ: 12,2% · Mo: 72% | 394 | 2 | |
| 5 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE | Sokołów Podlaski (Mazowieckie) | 153 | 69,1% Me: 70% · σ: 12,3% · Mo: 63% | 489 | 1 | |
| 6 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE | Mikołów (Śląskie) | 207 | 68,5% Me: 70% · σ: 13,0% · Mo: 72% | 536 | 1 | |
| 7 | SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA | Sokołów Podlaski (Mazowieckie) | 75 | 67,9% Me: 68% · σ: 14,1% · Mo: 68% | 582 | 2 | |
| 8 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KOLE | Koło (Wielkopolskie) | 245 | 67,8% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 75% | 589 | 3 | |
| 9 | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 | Kołobrzeg (Zachodniopomorskie) | 86 | 59,8% Me: 58% · σ: 17,1% · Mo: 55% | 1403 | 3 | |
| 10 | LICEUM SOKRATES | Koło (Wielkopolskie) | 16 | 57,5% Me: 58,5% · σ: 13,6% · Mo: 38% | 1709 | 4 | |
| 11 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. T. KOŚCIUSZKI W SOKOŁOWIE MŁP. | Sokołów Małopolski (Podkarpackie) | 42 | 57,4% Me: 57% · σ: 15,9% · Mo: 57% | 1728 | 1 | |
| 12 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W MIKOŁOWIE | Mikołów (Śląskie) | 141 | 57,3% Me: 55% · σ: 12,7% · Mo: 52% | 1745 | 2 | |
| 13 | TECHNIKUM MORSKIE | Kołobrzeg (Zachodniopomorskie) | 32 | 57,1% Me: 57,5% · σ: 13,3% · Mo: 50% | 1777 | 4 | |
| 14 | TECHNIKUM W MIKOŁOWIE | Mikołów (Śląskie) | 125 | 55,1% Me: 55% · σ: 14,7% · Mo: 55% | 2032 | 3 | |
| 15 | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 | Kołobrzeg (Zachodniopomorskie) | 29 | 52,6% Me: 57% · σ: 12,7% · Mo: 63% | 2371 | 5 | |
| 16 | TECHNIKUM W SOKOŁOWIE MŁP. | Sokołów Małopolski (Podkarpackie) | 27 | 52,4% Me: 53% · σ: 13,9% · Mo: 58% | 2395 | 2 | |
| 17 | TECHNIKUM TRANSPORTOWE | Kołobrzeg (Zachodniopomorskie) | 26 | 52,4% Me: 52,5% · σ: 14,8% · Mo: 40% | 2397 | 6 | |
| 18 | TECHNIKUM EKONOMICZNE | Kołobrzeg (Zachodniopomorskie) | 16 | 48,9% Me: 49% · σ: 10,8% · Mo: 50% | 2861 | 7 | |
| 19 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Sokołów Podlaski (Mazowieckie) | 56 | 48,8% Me: 50% · σ: 13,5% · Mo: 40% | 2875 | 3 | |
| 20 | TECHNIKUM W SOKOŁOWIE PODLASKIM | Sokołów Podlaski (Mazowieckie) | 118 | 48,8% Me: 52% · σ: 19,2% · Mo: 52% | 2876 | 4 | |
| 21 | TECHNIKUM NR 1 | Sokołów Podlaski (Mazowieckie) | 81 | 48,4% Me: 52% · σ: 14,8% · Mo: 45% | 2922 | 5 | |
| 22 | TECHNIKUM PRZY ZST W KOLE | Koło (Wielkopolskie) | 50 | 47% Me: 48% · σ: 15,0% · Mo: 48% | 3117 | 5 | |
| 23 | TECHNIKUM HOTELARSKIE | Kołobrzeg (Zachodniopomorskie) | 13 | 42,5% Me: 40% · σ: 12,2% · Mo: 40% | 3621 | 8 | |
| 24 | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO IM. ZBIGNIEWA HERBERTA W KOŁOBRZEGU | Kołobrzeg (Zachodniopomorskie) | 30 | 40,7% Me: 43,5% · σ: 14,8% · Mo: 40% | 3761 | 9 | |
| 25 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH ACZE | Sokołów Podlaski (Mazowieckie) | 5 | 34% Me: 37% · σ: 11,5% · Mo: 43% | 4160 | 6 | |
| 26 | TECHNIKUM HANDLOWE | Kołobrzeg (Zachodniopomorskie) | 13 | 31,8% Me: 30% · σ: 12,1% · Mo: 27% | 4267 | 10 | |
| 27 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W KOŁOBRZEGU | Kołobrzeg (Zachodniopomorskie) | 28 | 29,0% Me: 31% · σ: 18,3% · Mo: 32% | 4356 | 11 | |
| 28 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA CENTRUM SZKOLENIOWE WIEDZA | Koło (Wielkopolskie) | 5 | 28,2% Me: 28% · σ: 10,7% · Mo: - | 4390 | 6 | |
| 29 | TECHNIKUM W SĘDZIEJOWICACH | Sędziejowice-Kolonia (Łódzkie) | 17 | 27,8% Me: 30% · σ: 17,2% · Mo: 3% | 4404 | 1 | |
| 30 | LICEUM OGÓLNKOKSZTAŁACĄCE (DLA DOROSŁYCH NA PODBUDOWIE GIMNAZJUM) CENTRUM SZKOLENIOWEGO WIEDZA | Koło (Wielkopolskie) | 5 | 21,2% Me: 10% · σ: 18,5% · Mo: - | 4534 | 7 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 245. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.