Sprawdź, które szkoły osiągnęły najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)” w 2026 roku. Ranking obejmuje szkoły z opublikowanym średnim wynikiem i jest uporządkowany od najwyższego rezultatu.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Kielce”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)” dla 41 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 52,3%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 41,8% do 65,7%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 53 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 7 | 79,7% Me: 75% · σ: 10,3% · Mo: 68% | 29 | 1 | |
| 2 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 228 | 78,5% Me: 78% · σ: 9,8% · Mo: 78% | 50 | 2 | |
| 3 | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 15 | 76,9% Me: 77% · σ: 10,9% · Mo: 83% | 76 | 3 | |
| 4 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 342 | 76,1% Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 78% | 101 | 4 | |
| 5 | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. JÓZEFA SZERMENTOWSKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 49 | 73,8% Me: 77,5% · σ: 15,6% · Mo: 77% | 187 | 5 | |
| 6 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 229 | 73,4% Me: 73% · σ: 13,0% · Mo: 73% | 202 | 6 | |
| 7 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 287 | 73,1% Me: 73% · σ: 13,0% · Mo: 73% | 213 | 7 | |
| 8 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 228 | 71,0% Me: 72% · σ: 11,0% · Mo: 75% | 342 | 8 | |
| 9 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PIOTRA ŚCIEGIENNEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 255 | 70,5% Me: 72% · σ: 14,2% · Mo: 77% | 393 | 9 | |
| 10 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 74 | 70,4% Me: 71% · σ: 12,5% · Mo: 67% | 397 | 10 | |
| 11 | TECHNIKUM WETERYNARYJNE W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 20 | 65,7% Me: 66% · σ: 14,6% · Mo: 68% | 786 | 11 | |
| 12 | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. J. PIŁSUDSKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 325 | 63,7% Me: 63% · σ: 11,8% · Mo: 57% | 993 | 12 | |
| 13 | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 14 | 63,2% Me: 64% · σ: 20,3% · Mo: 45% | 1038 | 13 | |
| 14 | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 84 | 61,9% Me: 62% · σ: 14,2% · Mo: 62% | 1180 | 14 | |
| 15 | TECHNIKUM NR 4 IM. RYSZARDA KACZOROWSKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 154 | 61,8% Me: 62,5% · σ: 13,9% · Mo: 58% | 1187 | 15 | |
| 16 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA VERNE’A W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 22 | 58,8% Me: 56,5% · σ: 23,9% · Mo: 25% | 1534 | 16 | |
| 17 | I OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM AKADEMICKIE IM. JANINY KOSSAKOWSKIEJ-DĘBICKIEJ W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 12 | 57,8% Me: 58,5% · σ: 13,5% · Mo: - | 1674 | 17 | |
| 18 | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. JÓZEFA WYBICKIEGO | Kielce (Świętokrzyskie) | 168 | 56,8% Me: 57% · σ: 14,7% · Mo: 60% | 1820 | 18 | |
| 19 | PIERWSZE DWUJĘZYCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 7 | 54% Me: 53% · σ: 9,1% · Mo: - | 2168 | 19 | |
| 20 | TECHNIKUM NR 5 W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 123 | 53,6% Me: 55% · σ: 14,2% · Mo: 60% | 2221 | 20 | |
| 21 | TECHNIKUM NR 7 W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 177 | 52,3% Me: 52% · σ: 14,4% · Mo: 42% | 2411 | 21 | |
| 22 | TECHNIKUM NR 8 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 18 | 52,1% Me: 53% · σ: 11,9% · Mo: 53% | 2438 | 22 | |
| 23 | TECHNIKUM NR 11 W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 53 | 51,5% Me: 52% · σ: 15,2% · Mo: 48% | 2514 | 23 | |
| 24 | TECHNIKUM NR 2 IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 138 | 51,4% Me: 52% · σ: 16,9% · Mo: 57% | 2515 | 24 | |
| 25 | TECHNIKUM NR 6 W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 145 | 49,5% Me: 53% · σ: 20,2% · Mo: 53% | 2762 | 25 | |
| 26 | PRYWATNE TECHNIKUM „AWANS” W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 70 | 45,9% Me: 46,5% · σ: 19,8% · Mo: 42% | 3249 | 26 | |
| 27 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KIELCACH-SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO ZPRP | Kielce (Świętokrzyskie) | 18 | 42,7% Me: 45% · σ: 11,2% · Mo: 27% | 3605 | 27 | |
| 28 | TECHNIKUM NR 1 W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 66 | 42,4% Me: 43% · σ: 13,3% · Mo: 30% | 3633 | 28 | |
| 29 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH „COSINUS PLUS” W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 14 | 41,9% Me: 42,5% · σ: 20,1% · Mo: 58% | 3673 | 29 | |
| 30 | NIEPUBLICZNE TECHNIKUM ZAWODOWE IM. ŻOŁNIERZY SIŁ POKOJOWYCH ONZ ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 53 | 41,8% Me: 43% · σ: 14,4% · Mo: 42% | 3682 | 30 | |
| 31 | TECHNIKUM NR 3 IMIENIA DANUTY SIEDZIKÓWNY „INKI” W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 74 | 41,8% Me: 42% · σ: 19,6% · Mo: 43% | 3683 | 31 | |
| 32 | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 26 | 41,4% Me: 41,5% · σ: 22,3% · Mo: 15% | 3711 | 32 | |
| 33 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 48 | 40,9% Me: 42% · σ: 17,6% · Mo: 28% | 3740 | 33 | |
| 34 | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 21 | 40,8% Me: 43% · σ: 13,3% · Mo: 47% | 3755 | 34 | |
| 35 | NIEPUBLICZNE TECHNIKUM ZAWODOWE W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 76 | 37,2% Me: 38% · σ: 19,4% · Mo: 42% | 3993 | 35 | |
| 36 | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE „AWANS” W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 11 | 36,6% Me: 37% · σ: 11,4% · Mo: 30% | 4025 | 36 | |
| 37 | RZEMIEŚLNICZA SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 12 | 35,4% Me: 36% · σ: 17,6% · Mo: 37% | 4097 | 37 | |
| 38 | PRYWATNE TECHNIKUM ZAWODOWE „PRO-FIL” W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 7 | 35,1% Me: 35% · σ: 17,1% · Mo: - | 4108 | 38 | |
| 39 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 9 | 34,1% Me: 32% · σ: 22,5% · Mo: - | 4154 | 39 | |
| 40 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 11 | 31,3% Me: 32% · σ: 14,6% · Mo: 12% | 4288 | 40 | |
| 41 | NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 16 | 28,8% Me: 25% · σ: 23,6% · Mo: 3% | 4367 | 41 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 342. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.