Sprawdź, które szkoły osiągnęły najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)” w 2026 roku. Ranking obejmuje szkoły z opublikowanym średnim wynikiem i jest uporządkowany od najwyższego rezultatu.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Gdynia”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)” dla 31 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 55,4%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 47,4% do 65,0%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 67 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP | Gdynia (Pomorskie) | 154 | 78,8% Me: 80% · σ: 12,7% · Mo: 82% | 45 | 1 | |
| 2 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA SIERPIŃSKIEGO | Gdynia (Pomorskie) | 161 | 70,8% Me: 70% · σ: 10,1% · Mo: 68% | 360 | 2 | |
| 3 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ADAMA MICKIEWICZA | Gdynia (Pomorskie) | 205 | 70,8% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 67% | 361 | 3 | |
| 4 | I AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZASŁUŻONYCH LUDZI MORZA | Gdynia (Pomorskie) | 154 | 70,4% Me: 72% · σ: 12,8% · Mo: 63% | 403 | 4 | |
| 5 | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GDYŃSKICH NAUCZYCIELI BOHATERÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ | Gdynia (Pomorskie) | 130 | 68,2% Me: 70% · σ: 13,1% · Mo: 65% | 568 | 5 | |
| 6 | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 37 | 66,6% Me: 67% · σ: 13,2% · Mo: 78% | 691 | 6 | |
| 7 | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 218 | 66,4% Me: 67% · σ: 15,6% · Mo: 58% | 714 | 7 | |
| 8 | OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM JEZUITÓW Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 29 | 65,1% Me: 63% · σ: 11,4% · Mo: 60% | 833 | 8 | |
| 9 | XVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 121 | 65,0% Me: 65% · σ: 12,4% · Mo: 60% | 848 | 9 | |
| 10 | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO | Gdynia (Pomorskie) | 182 | 65,0% Me: 65% · σ: 13,9% · Mo: 68% | 857 | 10 | |
| 11 | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. MAGDALENY ABAKANOWICZ W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 79 | 64,6% Me: 67% · σ: 12,4% · Mo: 52% | 890 | 11 | |
| 12 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH | Gdynia (Pomorskie) | 10 | 61,9% Me: 64% · σ: 9,9% · Mo: 72% | 1181 | 12 | |
| 13 | TECHNIKUM EKONOMICZNE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO | Gdynia (Pomorskie) | 89 | 60,0% Me: 60% · σ: 16,2% · Mo: 53% | 1388 | 13 | |
| 14 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.PŁK.STANISŁAWA DĄBKA | Gdynia (Pomorskie) | 190 | 58,8% Me: 58% · σ: 13,6% · Mo: 58% | 1541 | 14 | |
| 15 | TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 1 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI | Gdynia (Pomorskie) | 120 | 57,1% Me: 55% · σ: 13,3% · Mo: 55% | 1773 | 15 | |
| 16 | VII SPORTOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JÓZEFA WYBICKIEGO | Gdynia (Pomorskie) | 67 | 55,4% Me: 55% · σ: 13,9% · Mo: 57% | 1993 | 16 | |
| 17 | TECHNIKUM HOTELARSKIE | Gdynia (Pomorskie) | 47 | 55,0% Me: 55% · σ: 14,5% · Mo: 55% | 2046 | 17 | |
| 18 | TECHNIKUM BUDOWY OKRĘTÓW | Gdynia (Pomorskie) | 25 | 51,6% Me: 50% · σ: 10,6% · Mo: 45% | 2492 | 18 | |
| 19 | GDYŃSKIE LICEUM AUTORSKIE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO | Gdynia (Pomorskie) | 25 | 51,3% Me: 52% · σ: 15,5% · Mo: 52% | 2538 | 19 | |
| 20 | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 82 | 50,8% Me: 50% · σ: 16,4% · Mo: 53% | 2597 | 20 | |
| 21 | TECHNIKUM MECHANICZNE NR 1 | Gdynia (Pomorskie) | 33 | 50,5% Me: 52% · σ: 14,3% · Mo: 50% | 2631 | 21 | |
| 22 | PIERWSZE SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 45 | 48,9% Me: 48% · σ: 13,4% · Mo: 45% | 2857 | 22 | |
| 23 | TECHNIKUM TRANSPORTOWE | Gdynia (Pomorskie) | 127 | 47,4% Me: 48% · σ: 15,7% · Mo: 48% | 3041 | 23 | |
| 24 | TECHNIKUM NR 3 | Gdynia (Pomorskie) | 24 | 47,4% Me: 52% · σ: 16,0% · Mo: 52% | 3046 | 24 | |
| 25 | TECHNIKUM GASTRONOMICZNE | Gdynia (Pomorskie) | 47 | 45,3% Me: 45% · σ: 18,6% · Mo: 33% | 3334 | 25 | |
| 26 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TEB EDUKACJA W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 31 | 44,7% Me: 45% · σ: 18,3% · Mo: 40% | 3396 | 26 | |
| 27 | TECHNIKUM CHŁODNICZE IM. PROF. M.T. HUBERA | Gdynia (Pomorskie) | 20 | 39,8% Me: 44% · σ: 12,8% · Mo: 38% | 3832 | 27 | |
| 28 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ,,BETA" W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 25 | 36,2% Me: 35% · σ: 14,4% · Mo: 27% | 4053 | 28 | |
| 29 | PUBLICZNE ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "COSINUS PLUS" W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 76 | 33,8% Me: 35% · σ: 16,4% · Mo: 30% | 4180 | 29 | |
| 30 | TECHNIKUM BUDOWLANE | Gdynia (Pomorskie) | 8 | 31,5% Me: 37% · σ: 18,8% · Mo: 37% | 4274 | 30 | |
| 31 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 23 | 27,5% Me: 33% · σ: 15,4% · Mo: 33% | 4413 | 31 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 218. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.