📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM KOMUNIKACJI (Poznań) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 73,2%
🏆 Najlepszy rok 76,4% 2024
📉 Najsłabszy rok 71,2% 2026
👥 Zdających łącznie 410

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 0,7 pkt proc. względem 2025 r. (72,0% → 71,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 339. na 316. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,0 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (73,2%).

316. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 93,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 21,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (49,4%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 58,2%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 13,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 103 - 76,4% Me: 78% · σ: 10,9% · Mo: 75% 100% 8 typ: 1 · publ.: 1 8 typ: 1 · publ.: 1 161 typ: 5 · publ.: 5
2025 158 - 72,0% Me: 73% · σ: 13,1% · Mo: 82% 100% 19 typ: 1 · publ.: 1 19 typ: 1 · publ.: 1 339 typ: 5 · publ.: 5
2026 149 - 71,2% Me: 72% · σ: 12,1% · Mo: 58% 100% 23 typ: 1 · publ.: 1 23 typ: 1 · publ.: 1 316 typ: 9 · publ.: 7

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 0,7 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 158 i 149 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.