📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W LUBACZOWIE (Lubaczów) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 55,2%
🏆 Najlepszy rok 61,1% 2024
📉 Najsłabszy rok 51,8% 2025
👥 Zdających łącznie 321

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,0 pkt proc. względem 2025 r. (51,8% → 52,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 2634. na 2353. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (55,2%).

2353. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 48,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 3,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (49,4%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 59,4%, czyli wynik szkoły jest niższy o 6,7 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 98 - 61,1% Me: 63% · σ: 15,7% · Mo: 75% 96,9% 2 typ: 1 · publ.: 1 2 typ: 1 · publ.: 1 1652 typ: 324 · publ.: 305
2025 112 - 51,8% Me: 52% · σ: 14,2% · Mo: 52% 97,3% 2 typ: 1 · publ.: 1 2 typ: 1 · publ.: 1 2634 typ: 818 · publ.: 768
2026 111 - 52,8% Me: 53% · σ: 13,8% · Mo: 38% 97,3% 2 typ: 1 · publ.: 1 2 typ: 1 · publ.: 1 2353 typ: 620 · publ.: 581

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,0 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 112 i 111 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.