📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W GOLENIOWIE (Goleniów) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 67,2%
🏆 Najlepszy rok 69,6% 2024
📉 Najsłabszy rok 64,5% 2025
👥 Zdających łącznie 315

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 2,8 pkt proc. względem 2025 r. (64,5% → 67,3%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 988. na 628. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (67,2%).

628. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 86,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 11,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 60,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 6,6 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 57 - 67,2% Me: 67% · σ: 13,8% · Mo: 62% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 686 typ: 686 · publ.: 571
2024 76 - 69,6% Me: 71% · σ: 14,0% · Mo: 75% 98,7% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 634 typ: 593 · publ.: 487
2025 63 - 64,5% Me: 63% · σ: 11,8% · Mo: 60% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 988 typ: 918 · publ.: 751
2026 119 - 67,3% Me: 68% · σ: 13,1% · Mo: 78% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 628 typ: 600 · publ.: 508

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 2,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 63 i 119 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.