📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PUŁAWACH (Puławy) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 66,1%
🏆 Najlepszy rok 69,9% 2024
📉 Najsłabszy rok 61,6% 2026
👥 Zdających łącznie 756

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 4,2 pkt proc. względem 2025 r. (65,8% → 61,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 858. na 1212. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,5 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (66,1%).

1212. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 73,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 6,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 45,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 15,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 181 - 67,0% Me: 68% · σ: 13,2% · Mo: 70% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 702 typ: 702 · publ.: 584
2024 149 - 69,9% Me: 72% · σ: 12,3% · Mo: 75% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 603 typ: 564 · publ.: 463
2025 187 - 65,8% Me: 65% · σ: 12,4% · Mo: 63% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 858 typ: 802 · publ.: 657
2026 239 - 61,6% Me: 62% · σ: 15,0% · Mo: 55% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1212 typ: 1091 · publ.: 901

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 4,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 187 i 239 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.