📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM MECHATRONICZNE NR 1 IM. PIOTRA DRZEWIECKIEGO (Warszawa) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 75,8%
🏆 Najlepszy rok 83,2% 2024
📉 Najsłabszy rok 70,0% 2026
👥 Zdających łącznie 372

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 4,2 pkt proc. względem 2025 r. (74,2% → 70,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 224. na 432. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 5,8 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (75,8%).

432. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 90,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 20,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (49,4%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 61,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 8,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 90 - 83,2% Me: 83% · σ: 8,8% · Mo: 77% 100% 7 typ: 1 · publ.: 1 7 typ: 1 · publ.: 1 15 typ: 1 · publ.: 1
2025 140 - 74,2% Me: 75% · σ: 10,9% · Mo: 78% 100% 59 typ: 1 · publ.: 1 59 typ: 1 · publ.: 1 224 typ: 2 · publ.: 2
2026 142 - 70,0% Me: 70% · σ: 11,4% · Mo: 70% 99,3% 73 typ: 1 · publ.: 1 73 typ: 1 · publ.: 1 432 typ: 15 · publ.: 13

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 4,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 140 i 142 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.