📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 1 W JAROCINIE (Jarocin) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 61,2%
🏆 Najlepszy rok 61,7% 2024
📉 Najsłabszy rok 60,9% 2025
👥 Zdających łącznie 378

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,2 pkt proc. względem 2025 r. (60,9% → 61,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1389. na 1272. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,1 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (61,2%).

1272. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 72,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 11,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (49,4%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 55,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 5,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 103 - 61,7% Me: 62% · σ: 13,3% · Mo: 60% 100% 6 typ: 1 · publ.: 1 6 typ: 1 · publ.: 1 1582 typ: 288 · publ.: 271
2025 151 - 60,9% Me: 62% · σ: 14,9% · Mo: 68% 100% 4 typ: 1 · publ.: 1 4 typ: 1 · publ.: 1 1389 typ: 186 · publ.: 174
2026 124 - 61,1% Me: 63% · σ: 15,9% · Mo: 65% 97,6% 6 typ: 1 · publ.: 1 6 typ: 1 · publ.: 1 1272 typ: 141 · publ.: 130

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 151 i 124 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.