📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 7 IM. MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM (Gorzów Wielkopolski) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 59,6%
🏆 Najlepszy rok 60,9% 2024
📉 Najsłabszy rok 58,6% 2025
👥 Zdających łącznie 535

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,6 pkt proc. względem 2025 r. (58,6% → 59,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1689. na 1484. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,3 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (59,6%).

1484. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 67,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 9,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (49,4%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 51,2%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 8,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 159 - 60,9% Me: 60% · σ: 14,3% · Mo: 55% 99,4% 7 typ: 2 · publ.: 2 7 typ: 2 · publ.: 2 1677 typ: 336 · publ.: 317
2025 182 - 58,6% Me: 58% · σ: 14,9% · Mo: 67% 99,4% 10 typ: 1 · publ.: 1 10 typ: 1 · publ.: 1 1689 typ: 300 · publ.: 282
2026 194 - 59,2% Me: 58% · σ: 13,9% · Mo: 50% 99,0% 6 typ: 1 · publ.: 1 6 typ: 1 · publ.: 1 1484 typ: 209 · publ.: 194

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 182 i 194 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.