📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM (Mińsk Mazowiecki) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 63,8%
🏆 Najlepszy rok 69,4% 2023
📉 Najsłabszy rok 61,4% 2025
👥 Zdających łącznie 397

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,4 pkt proc. względem 2025 r. (61,4% → 61,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1314. na 1192. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,0 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (63,8%).

1192. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 74,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 6,3 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 54,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 7,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 102 - 69,4% Me: 71% · σ: 14,2% · Mo: 78% 99,0% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 515 typ: 515 · publ.: 424
2024 71 - 62,6% Me: 63% · σ: 13,4% · Mo: 53% 100% 5 typ: 5 · publ.: 5 5 typ: 5 · publ.: 5 1437 typ: 1200 · publ.: 1001
2025 82 - 61,4% Me: 62,5% · σ: 14,2% · Mo: 77% 98,8% 6 typ: 5 · publ.: 5 6 typ: 5 · publ.: 5 1314 typ: 1153 · publ.: 946
2026 142 - 61,8% Me: 62,5% · σ: 13,2% · Mo: 55% 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 1192 typ: 1075 · publ.: 890

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 82 i 142 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.