📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE (Łuków) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 70,4%
🏆 Najlepszy rok 73,2% 2023
📉 Najsłabszy rok 67,6% 2026
👥 Zdających łącznie 774

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 5,1 pkt proc. względem 2025 r. (72,6% → 67,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 308. na 613. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,9 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (70,4%).

613. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 86,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 12,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 58,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 8,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 199 - 73,2% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 68% 99,5% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 233 typ: 233 · publ.: 188
2024 189 1 68,3% Me: 68% · σ: 14,9% · Mo: 60% 99,5% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 765 typ: 699 · publ.: 579
2025 145 - 72,6% Me: 73% · σ: 11,3% · Mo: 67% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 308 typ: 304 · publ.: 241
2026 241 - 67,6% Me: 68% · σ: 12,9% · Mo: 67% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 613 typ: 587 · publ.: 496

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 5,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 145 i 241 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.