📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR IX IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO (Wrocław) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 74,7%
🏆 Najlepszy rok 76,8% 2023
📉 Najsłabszy rok 72,0% 2024
👥 Zdających łącznie 1042

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,4 pkt proc. względem 2025 r. (74,3% → 75,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 218. na 108. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,0 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (74,7%).

108. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 97,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 20,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 54,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 20,7 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 226 - 76,8% Me: 78% · σ: 11,8% · Mo: 78% 100% 8 typ: 8 · publ.: 7 8 typ: 8 · publ.: 7 95 typ: 95 · publ.: 75
2024 236 1 72,0% Me: 75% · σ: 12,5% · Mo: 75% 100% 16 typ: 16 · publ.: 14 16 typ: 16 · publ.: 14 414 typ: 392 · publ.: 322
2025 274 - 74,3% Me: 75% · σ: 12,7% · Mo: 73% 99,6% 8 typ: 8 · publ.: 8 8 typ: 8 · publ.: 8 218 typ: 218 · publ.: 178
2026 306 - 75,7% Me: 77% · σ: 13,0% · Mo: 85% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 108 typ: 108 · publ.: 90

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 274 i 306 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.