📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BRODNICY (Brodnica) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 64,9%
🏆 Najlepszy rok 66,5% 2023
📉 Najsłabszy rok 61,9% 2025
👥 Zdających łącznie 502

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 4,4 pkt proc. względem 2025 r. (61,9% → 66,4%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1251. na 720. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,5 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (64,9%).

720. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 84,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 10,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 44,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 21,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 108 - 66,5% Me: 65% · σ: 11,7% · Mo: 65% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 744 typ: 744 · publ.: 623
2024 107 - 64,7% Me: 67,5% · σ: 14,0% · Mo: 75% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1148 typ: 1003 · publ.: 844
2025 113 - 61,9% Me: 63% · σ: 13,9% · Mo: 65% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1251 typ: 1109 · publ.: 912
2026 174 - 66,4% Me: 68% · σ: 14,3% · Mo: 75% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 720 typ: 687 · publ.: 579

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 4,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 113 i 174 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.