📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH (Kielce) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 73,0%
🏆 Najlepszy rok 76,1% 2026
📉 Najsłabszy rok 69,3% 2023
👥 Zdających łącznie 1005

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 2,5 pkt proc. względem 2025 r. (73,5% → 76,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 248. na 101. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,0 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (73,0%).

101. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 97,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 20,5 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 54,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 22,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 232 - 69,3% Me: 72% · σ: 13,3% · Mo: 72% 100% 7 typ: 7 · publ.: 5 7 typ: 7 · publ.: 5 520 typ: 520 · publ.: 428
2024 203 - 73,2% Me: 73% · σ: 12,0% · Mo: 72% 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 341 typ: 326 · publ.: 267
2025 228 - 73,5% Me: 73% · σ: 13,0% · Mo: 70% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 248 typ: 245 · publ.: 201
2026 342 2 76,1% Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 78% 100% 4 typ: 4 · publ.: 3 4 typ: 4 · publ.: 3 101 typ: 101 · publ.: 84

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 2,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 228 i 342 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.