📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W WĄGROWCU (Wągrowiec) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 66,7%
🏆 Najlepszy rok 71,4% 2025
📉 Najsłabszy rok 61,6% 2023
👥 Zdających łącznie 465

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 8,3 pkt proc. względem 2025 r. (71,4% → 63,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 373. na 1045. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,6 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (66,7%).

1045. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 77,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 7,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 55,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 7,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 85 - 61,6% Me: 62% · σ: 13,0% · Mo: 55% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1165 typ: 1165 · publ.: 975
2024 99 - 70,7% Me: 72% · σ: 13,1% · Mo: 75% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 537 typ: 507 · publ.: 417
2025 112 - 71,4% Me: 73% · σ: 14,3% · Mo: 75% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 373 typ: 365 · publ.: 292
2026 169 - 63,2% Me: 63% · σ: 14,9% · Mo: 77% 99,4% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1045 typ: 965 · publ.: 804

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 8,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 112 i 169 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.