📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JADWIGI I WACŁAWA ZEMBRZUSKICH (Poznań) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 72,1%
🏆 Najlepszy rok 74,6% 2026
📉 Najsłabszy rok 69,9% 2024
👥 Zdających łącznie 627

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 4,5 pkt proc. względem 2025 r. (70,1% → 74,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 466. na 150. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,5 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (72,1%).

150. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 96,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 19,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 58,2%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 16,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 127 - 73,8% Me: 73% · σ: 9,0% · Mo: 68% 100% 7 typ: 7 · publ.: 7 7 typ: 7 · publ.: 7 199 typ: 199 · publ.: 161
2024 150 - 69,9% Me: 72% · σ: 11,4% · Mo: 73% 100% 24 typ: 20 · publ.: 20 24 typ: 20 · publ.: 20 606 typ: 567 · publ.: 466
2025 166 - 70,1% Me: 72% · σ: 12,5% · Mo: 73% 100% 23 typ: 22 · publ.: 18 23 typ: 22 · publ.: 18 466 typ: 456 · publ.: 369
2026 184 - 74,6% Me: 75% · σ: 10,6% · Mo: 72% 100% 11 typ: 11 · publ.: 11 11 typ: 11 · publ.: 11 150 typ: 149 · publ.: 129

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 4,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 166 i 184 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.