📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA (Radom) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 55,0%
🏆 Najlepszy rok 58,5% 2024
📉 Najsłabszy rok 49,3% 2023
👥 Zdających łącznie 404

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 2,1 pkt proc. względem 2025 r. (55,1% → 57,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 2154. na 1758. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (55,0%).

1758. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 61,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 1,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 53,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 3,6 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 97 - 49,3% Me: 48% · σ: 14,2% · Mo: 47% 93,8% 15 typ: 15 · publ.: 12 15 typ: 15 · publ.: 12 1836 typ: 1836 · publ.: 1482
2024 99 - 58,5% Me: 60% · σ: 14,4% · Mo: 63% 99,0% 18 typ: 13 · publ.: 10 18 typ: 13 · publ.: 10 1956 typ: 1474 · publ.: 1212
2025 103 - 55,1% Me: 55% · σ: 13,4% · Mo: 50% 98,1% 25 typ: 16 · publ.: 13 25 typ: 16 · publ.: 13 2154 typ: 1614 · publ.: 1290
2026 105 - 57,2% Me: 60% · σ: 15,0% · Mo: 63% 96,2% 19 typ: 15 · publ.: 12 19 typ: 15 · publ.: 12 1758 typ: 1451 · publ.: 1171

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 2,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 103 i 105 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.