📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RADOMIU (Radom) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 74,6%
🏆 Najlepszy rok 78,7% 2023
📉 Najsłabszy rok 71,5% 2024
👥 Zdających łącznie 372

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,8 pkt proc. względem 2025 r. (75,0% → 73,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 190. na 216. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,5 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (74,6%).

216. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 95,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 17,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 53,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 19,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 90 - 78,7% Me: 81% · σ: 11,1% · Mo: 88% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 55 typ: 55 · publ.: 45
2024 80 - 71,5% Me: 72% · σ: 10,6% · Mo: 72% 100% 5 typ: 5 · publ.: 4 5 typ: 5 · publ.: 4 457 typ: 434 · publ.: 358
2025 87 - 75,0% Me: 77% · σ: 11,7% · Mo: 77% 100% 6 typ: 6 · publ.: 5 6 typ: 6 · publ.: 5 190 typ: 190 · publ.: 153
2026 115 - 73,1% Me: 73% · σ: 15,2% · Mo: 68% 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 216 typ: 212 · publ.: 180

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 87 i 115 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.