📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA STASZICA W HRUBIESZOWIE (Hrubieszów) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 59,0%
🏆 Najlepszy rok 67,5% 2023
📉 Najsłabszy rok 53,5% 2024
👥 Zdających łącznie 576

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 4,9 pkt proc. względem 2025 r. (55,0% → 59,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 2169. na 1397. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,9 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (59,0%).

1397. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 69,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 4,3 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 39,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 20,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 135 - 67,5% Me: 70% · σ: 13,8% · Mo: 78% 99,3% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 664 typ: 664 · publ.: 551
2024 129 - 53,5% Me: 57% · σ: 17,8% · Mo: 57% 97,7% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 2611 typ: 1752 · publ.: 1407
2025 124 - 55,0% Me: 55% · σ: 14,3% · Mo: 55% 99,2% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 2169 typ: 1624 · publ.: 1298
2026 188 1 59,9% Me: 58% · σ: 17,7% · Mo: 58% 98,4% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1397 typ: 1210 · publ.: 996

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 4,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 124 i 188 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.