📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W SIERADZU (Sieradz) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 68,5%
🏆 Najlepszy rok 69,6% 2023
📉 Najsłabszy rok 67,4% 2026
👥 Zdających łącznie 628

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 2,1 pkt proc. względem 2025 r. (69,5% → 67,4%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 523. na 625. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,1 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (68,5%).

625. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 86,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 11,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 48,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 18,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 141 1 69,6% Me: 70% · σ: 11,8% · Mo: 72% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 491 typ: 491 · publ.: 404
2024 140 1 67,5% Me: 68% · σ: 13,9% · Mo: 60% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 848 typ: 769 · publ.: 639
2025 138 - 69,5% Me: 70% · σ: 12,0% · Mo: 65% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 523 typ: 507 · publ.: 412
2026 209 - 67,4% Me: 68% · σ: 14,3% · Mo: 70% 99,5% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 625 typ: 598 · publ.: 506

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 2,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 138 i 209 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.