📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH (Kielce) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 68,3%
🏆 Najlepszy rok 73,4% 2026
📉 Najsłabszy rok 65,3% 2023
👥 Zdających łącznie 754

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 5,9 pkt proc. względem 2025 r. (67,6% → 73,4%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 697. na 202. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 5,1 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (68,3%).

202. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 95,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 17,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 54,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 19,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 167 - 65,3% Me: 67% · σ: 13,6% · Mo: 65% 99,4% 9 typ: 9 · publ.: 6 9 typ: 9 · publ.: 6 846 typ: 846 · publ.: 708
2024 188 - 66,9% Me: 67% · σ: 12,0% · Mo: 67% 99,5% 7 typ: 7 · publ.: 6 7 typ: 7 · publ.: 6 909 typ: 823 · publ.: 687
2025 170 - 67,6% Me: 68% · σ: 13,1% · Mo: 72% 100% 8 typ: 8 · publ.: 8 8 typ: 8 · publ.: 8 697 typ: 672 · publ.: 551
2026 229 - 73,4% Me: 73% · σ: 13,0% · Mo: 73% 100% 6 typ: 6 · publ.: 5 6 typ: 6 · publ.: 5 202 typ: 199 · publ.: 169

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 5,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 170 i 229 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.