📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.MIKOŁAJA KOPERNIKA W TUCHOWIE (Tuchów) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 69,6%
🏆 Najlepszy rok 70,9% 2026
📉 Najsłabszy rok 67,6% 2024
👥 Zdających łącznie 337

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,6 pkt proc. względem 2025 r. (69,3% → 70,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 541. na 353. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,3 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (69,6%).

353. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 92,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 15,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 58,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 12,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 77 - 70,6% Me: 73% · σ: 14,6% · Mo: 78% 98,7% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 401 typ: 401 · publ.: 330
2024 66 - 67,6% Me: 69% · σ: 14,4% · Mo: 58% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 838 typ: 761 · publ.: 632
2025 73 - 69,3% Me: 70% · σ: 14,4% · Mo: 60% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 541 typ: 524 · publ.: 426
2026 121 - 70,9% Me: 72% · σ: 15,3% · Mo: 72% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 353 typ: 342 · publ.: 281

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 73 i 121 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.