📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W BUSKU-ZDROJU (Busko-Zdrój) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 68,0%
🏆 Najlepszy rok 69,9% 2023
📉 Najsłabszy rok 65,7% 2026
👥 Zdających łącznie 733

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 0,7 pkt proc. względem 2025 r. (66,5% → 65,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 795. na 778. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,2 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (68,0%).

778. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 83,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 10,2 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 43,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 21,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 165 1 69,9% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 73% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 470 typ: 470 · publ.: 388
2024 186 1 69,7% Me: 70% · σ: 12,3% · Mo: 77% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 623 typ: 582 · publ.: 477
2025 126 1 66,5% Me: 65% · σ: 13,4% · Mo: 65% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 795 typ: 756 · publ.: 619
2026 256 2 65,7% Me: 67% · σ: 16,4% · Mo: 68% 99,2% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 778 typ: 735 · publ.: 621

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 0,7 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 126 i 256 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.