📈 Historia wyników: język polski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W SIERPCU (Sierpc) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 60,6%
🏆 Najlepszy rok 66,5% 2023
📉 Najsłabszy rok 48,8% 2024
👥 Zdających łącznie 296

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 2,2 pkt proc. względem 2025 r. (64,7% → 62,4%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 974. na 1119. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,9 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (60,6%).

1119. miejsce na 4599 szkół — wynik lepszy niż 75,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 6,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (55,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 65,3%, czyli wynik szkoły jest niższy o 2,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 31 - 66,5% Me: 67% · σ: 11,2% · Mo: 67% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 742 typ: 742 · publ.: 621
2024 73 - 48,8% Me: 52% · σ: 18,8% · Mo: 57% 94,5% 5 typ: 4 · publ.: 4 5 typ: 4 · publ.: 4 3196 typ: 1978 · publ.: 1556
2025 71 - 64,7% Me: 68% · σ: 16,3% · Mo: 72% 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 974 typ: 905 · publ.: 740
2026 121 - 62,4% Me: 65% · σ: 16,2% · Mo: 73% 97,5% 5 typ: 4 · publ.: 4 5 typ: 4 · publ.: 4 1119 typ: 1017 · publ.: 842

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 2,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 71 i 121 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.